W jaki sposób zmienia się rynek gier?

Pierwsze gry planszowe były czymś zupełnie nowym. Zyskiwały uznanie dopiero po latach (jak chociażby najbardziej znany Monopol). Cieszyły się jednak sporym uznaniem w gronie najbliższych. Ta forma rozrywki skutecznie zabija nudę. Obecnie możemy grać w niezliczone tytuły wśród najbliższych w domach lub też specjalnie do tego przeznaczonych miejscach. Na wypady do pubów dla graczy decydujemy się coraz częściej. Miejsca tego typu powstały już w większych miastach.

Rynek gier przeżywał różne okresy. Niektórzy z nas bardziej doceniają tradycyjne karty. Jeżeli jednak lubimy wątki fabularne albo rozbudowaną rozgrywkę, sięgamy po sprawdzone pozycje planszowe. Tak będzie z grą Wsiąść do pociągu, gdzie łączymy element losowy ze strategicznym myśleniem. Całość pozwala nam przy okazji zaczerpnąć odrobinę wiedzy geograficznej.

Lubimy znane tytuły oraz otoczenie, które nie jest nam obce. Dlatego też w XXI wieku częściej tworzy się gry planszowe na bazie filmów, książek czy też seriali. Gra o tron – gry na licencji sprzedają się bardzo dobrze. Świat Westeros jest rozbudowany oraz niemal powszechnie znany. Trzeba przyznać, że to dodatkowy bodziec marketingowy dla twórców gier.

Rozgrywka tego typu opiera się na znanych zasadach. Rzadko tworzy się tytuły innowacyjne, dedykowane grom. Nie przeszkadza to jednak wiernym fanom, sięgającym chętniej po kolejne propozycje powiązane z ulubionymi postaciami. Oprócz samej rozgrywki liczy się również jej klimat, a to bardzo duży atut dedykowanych tytułów. I nie ma w tym niczego nadzwyczajnego.